Podejte nám ruku a my Vás rádi dovedeme do Vaší nové kanceláře. Adecco, švýcarská personální společnost, která působí v 60 zemích světa, je špičkou ve svém oboru a denně pomáhá desítkám lidí v České republice najít novou práci. Více jak 25 let působení na českém trhu z nás dělá zkušeného partnera při výběru Vaší kariérní cesty.

Chief Accountant - Bank of Communications

Máte praxi v účetnictví ve finanční instituci, umíte alespoň komunikativně anglicky a chcete se posunout zase o level dál?
Pro svého klienta (čínskou banku Bank of Communications, která v Praze založila pobočku), hledám právě vhodného kandidáta či kandidátku na pozici Chief Accountant.

Náplň práce

  • Zodpovědnost za dohled nad celým účetnictvím malé pražské pobočky banky
  • Denní transakce v systému
  • Kontrola hlavní knihy
  • Vedení záznamů o výdajích, kompletace náhrad výdajů
  • Rekonciliace hmotného a nehmotného majetku
  • Kontrola a správa nostro a vostro účtů u korespondenčních bank, ověřování a obsluha platební aplikace
  • Stanovování doby amortizace a depreciace
  • Spolupráce s příslušnými odděleními a externími poskytovateli na přiznání k DPH, DPPO, přípravě výročních zpráv a finančních reportů
  • Spolupráce na přípravě budgetu a profit forecastu, monitoring interních ukazatelů a indikátorů -> stanovení akčních plánů (ve spolupráci s dalšími odděleními) pro dosažení finančních a obchodních cílů
  • Uchovávání účetních dokumentů a záznamů, spolupráce při údržbě účetní osnovy

Požadavky na kandidáta

  • Praxe na podobné pozici (nejlépe praxe z banky či jiné finanční instituce, či z externího účetnictví pro finanční instituce)
  • Znalost českých účetních standardů
  • Znalost IFRS
  • Základní orientace v českých daňových zákonech
  • AJ - alespoň B1/B2 (čeká Vás denní ústní i písemná komunikace v AJ, nicméně kolegové jsou ohleduplní)
  • ČJ – plynule
  • MS Office (hl. Excel a Word) – pokročilá úroveň
  • Zralá a stabilní osobnost, zodpovědnost, analytické schopnosti, dobré ústní i písemné komunikační dovednosti, organizovanost, multitasking, sebeorganizace, schopnost pracovat s důvěrnými informacemi, odolnost vůči tlaku
  • Výhodou – čínština (není nutností)
  • Min. Bc. vzdělání v účetnictví/daních/financích/apod.

Co Vám za to banka nabídne

  • Práci v jedné z největších čínských bank, která je jednou z největších bank světa, a která v Praze nově založila pobočku
  • Atraktivní mezinárodní a multikulturní pracovní prostředí v Praze
  • Obrovskou příležitost získat cenné zkušenosti ve významné světové bance

Jaké CV poslat?

Zaujala Vás výše uvedená pozice a máte chuť dozvědět se více informací? Neváhejte mne kontaktovat prostřednictvím tlačítka "ODPOVĚDĚT" a přiložte prosím Vaše CV v AJ i v ČJ.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Praha

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Adecco spol. s r.o.

Kontakt

Karolína Jenčíková
Štětkova 18
140 00  Praha 4
Česká republika
Telefon: +420 734 444 925

Nabídky práce

Vyberte lokalitu